חלק נפלא בריו אביירטו הוא הריקוד הקבוצתי. הוא יכול להיות חוויה נהדרת מכמה סוגים. 
האפשרות שתהיה זרימה שתסחוף אותנו למימד חדש, בלי שנשים לב,
בלי כוונה תחילה ובלי לתכנן את הדרך מראש, קיימת תמיד.

חוויה של אקסטזה, המרימה את הקבוצה למעלה, כשכל אחד מהמשתתפים משפיע ומעודד בריקוד שלו  את האחרים להתמסר עוד ועוד לריקוד קבוצתי, שמרחיב את הלב, את הראש, את הגבולות של החושים ובעקבות זה מרחיב גם את המודעות ואת האופקים.

כשאנו רוקדים  ביחד בדרך הזו שמנחה ריו אביירטו מציע, השיח השבטי משחרר אחיזות, פלונטרים, מתחים ועכבות. הדרך לחוויה הטרנסצנדנטלית נפתחת. קיימת אפשרות שאחד או כמה מהמשתתפים יגעו בה, ושהרגע הזה יוביל אחרים לחוויה זו. כמו אפקט הדומינו.

אין חוויה עלי האדמות שדומה לחוויה עוצמתית הזו. בנגיעה מעבר לכלא מעבר החושים המגבילים, אנו מגלים את הנסתר, הרוגע, התרגשות, שקט עמוק ושלום פנימי כל כך גדול שמרגיש שכל חלק מהפזל מגיע למקומו לכמה שניות של חוויה הטרנסצנדנטלית זו. גם אם החוויה קצרה ומיד אחריה אנו חוזרים למודעות היומיומית, היא תשאר ותלווה אותנו לתמיד. אי אפשר לאחוז בה, ואי אפשר לאבד אותה.

עם השנים, יגיעו ההבנות ותגיע הדרך איך שהיא מתמזגת עם חיי היום יום.
אני זוכרת הרבה מצבים בשיעורים וסדנאות, בהם זיהיתי אנשים מגיעם לרגע כזה.

זכורה לי במיוחד סדנת סגירה במפגש הבינלאומי של ריו אביירטו בסאו פאולו. זכרון ויזואלי כל כך חזק. הרבה אנשים, כמעט סוף המפגש, חלקם עומדים חלקם יושבים, הרוגע, הקסם וכוח האהבה שמניע את החיים שלנו נוגע, נוגע והדמעות זולגות.

במרכז ריו אביירטו  בבואנוס איירס יש מרחב יפיפה ואהוב, בו אור השמש חודר מבעד לתקרה. במרחב אהוב זה נגעתי בחוויה עוצמתית של אור שהדריכה ומדריכה אותי שנים רבות.

בעבר הייתי מנחה מפגשים בליווי תופים עם קובי הגואל בפרק הירקון. היה מקסים ומשחרר, שילוב עוצמתי ומרפא של כוחו של הטבע , ליווי מוזיקלי עוצמתי וקבוצה בתנועה.

בקרוב יתקיים ריקוד קבוצתי סוחף בליווי תופים בבאר שבע עם אנה בלומנטל.

מוזמנים באהבה.

IMG_2546926874282751

Google+

Comments are closed.