קרה לך לפעמים שפתאום היה לך את האומץ פשוט לרקוד בלי מעצורים ובלי המחשבה “מה יגידו עלי”?

קרה לך לפעמים שפתאום בלי הסבר רצית לצעוק רק שהקול נישאר שקט?

האישיות שלנו מורכבת. אפשר לומר שיש בתוכנו כמה “אני”.

כל “אני” הוא חלק אחר,
בין החלקים חיים בתוכנו, או ה“אני” השונים, חלק מהם חיים ביחד וחולקים באותם המטרות, וחלקים וקבוצות אחרות, יש להם מטרות אחרות ולפעמים אפילו מנוגדות.
לדוגמה יכולה להיות אישיות המורכבת ממספר חלקים, כאשר חלק מהחלקים מעוניינים לפרוץ גבולות ולשנות דברים וחלק אחר מעוניין בלהסתפק וללכת עם המוסכמות.

הקולות הפנימיים

לפעמים הקול הפנימי הוא כמו “שדון”, הוא מסיט נגד הרעיון של להתקדם, גורם לפחד, פחד כזה שמשתק מלנוע, בין אם זה בקבוצה אן סתם מלשוחח עם אדם חדש ברחוב.

לפעמים הקול הפנימי הוא כמו “מלאך” מעניק אומץ ויכולת לנוע ולהתקדם עם הפחד.

ויש עוד קולות רבים. לפעמים הם באים לידי ביטוי באותו הזמן, ומעכבים מלקבל החלטה לכאן או לכאן, וכך למעשה אנו נשארים באותו המצב, הזמן עובר …. ואנו עדיין באותו המצב, תקועים.

יש הרבה “אישיויות” מתחת לאישיות מעל פני השטח.
התנועה והריקוד בריו אביירטו – נחל זורם, מאפשרת לקולות השונים להתבטא ולקבל משוב או שיקוף.
זה קורה במעגל, זה קורה במה שאני קוראת לו “שפת המעגל של ריו אביירטו-נחל זורם”

שפת המעגל של ריו אביירטו – נחל זורם

שפת המעגל, היא אחד מהכלים היצירתיים שקיימים בריו אביירטו, שפה ללא מילים, המעגל חי ורוטט, ובמעגל באים לידי ביטוי כל אותן “אישיויות” שבכל אחד מהמשתתפים, בין אם מודעים לכך ובין אם לא.

כך למעשה יש במעגל הרבה יותר דמויות ממה שניראה לעין, אך האנרגיה שלהם גלויה לכל, האנרגיה מתערבבת בין כל הדמויות, בין אם האנרגיה מצחיקה, כואבת ,מתחשבת ונעימה, מותשת, עצורה ועוד ועוד…

אנו רואים במעגל ריקוד של דמויות בוגרות מאוד, וחוכמת זקני השבט מתערבבת עם חוכמת ילדים קטנים, בני נוער, ועוד

כל מפגש מאפשר למשתתף לבטא במעגל עוד “קול פנימי או שחקן” לפעמים הקול הפנימי יבוא לידי ביטוי בזכות המעגל, ולא כי אני עצמי אביא אותו קול לידי ביטוי, אלא משהו אחר במעגל יהיה הטריגר עבור אותו הקול, ויעשה את זה. זה יכול להתחיל להניע תהליך מבורך עם הקול הזה.

כך שאותו כל פנימי יבוא בסינרגיה והרמוניה עם הקולות האחרים שבי.
חשוב לדעת שכל קול כזה מביא אנרגיה מסויימת לחיינו. כל קול משפיע, יש קולות מוכרים לנו יותר ויש כאלה שפחות, אבל כולם שוכנים שם בפנים משפיעים על עולמנו הרגשי המחשבתי והתנהגותנו.
המטרה היא להכיר בהם, להביא לאיזון ביניהם, כך ניתן להכיר את עצמנו ואת הדמויות שמנהלות אותנו טוב יותר בהמשך לשחרר עקבות ולנהל אותם

אני עובדת עם חלקים אלה גם בדרכים נוספות: דרמטיזציה, שיחה, כתיבה, תחפושות, ועוד.

גילוי דמויות שלא היינו ערים להם, מאפשרת לאדם להכיר את עצמו טוב יותר, להכיר ולחבק עוד חלקים מעצמו, לנקות עכבות, לעשות סדר חדש ועדכני להתקדם ולהתפתח ובסופו של דבר ליצור לעצמו חיים טובים יותר.

רוצה לבוא לגלות, לשנות ולהשתנות ?

בקטע פה , אנתוני רובינס מדבר על שינויים:

Comments are closed.