ב – 8 למרץ חל יום האישה הבינלאומי, כבר מעל למאה שנה שיום האישה הבינלאומי מצויין ברחבי העולם, בתרבויות של מדינות רבות, וזאת כדי להביע כבוד אהבה והערכה כלפי נשים וההשגים הרבים שלהן בתחומים השונים.

יום האישה החל כארוע פוליטי סוציאליסטי בתחילת המאה הקודמת במטרה להעצים את כוחן ושוויונן של הנשים בקרב האוכלוסיה, באותה תקופה הפער בהתייחסות לנשים וגברים היה עצום, בשכר, בשעות עבודה, בזכויות ההצבעה.

כיום יום האישה הבינלאומי נחגג בארצות המפותחות והמתפתחות כאחד, מלבד ארה”ב אירופה וישראל כמובן, נחגג יום האישה גם בקמבודיה, סין מונגוליה ועוד מדינות רבות.

בעידן החדש שאנו נמצאים בו יש כבר שינויים משמעותיים בשיווין וזכויות הנשים, גם בתפקידים משמעותים כמו ראשי ממשלות, מזכירות מדינה, אסטרונאטיות. גם לפתח את הקריירה וגם לגד משפחה, דבר שבעבר לא היה נתפש על הדעת.

כל הנושא נכנס למודעות בזכות תקשורת רבה בפלטפורמות רבות, רשתות חברתיות, ארגונים גלובלים ועוד.

מדבריה של  נוואל אל-סעדאווי – סופרת, פסיכיאטרית פמיניסטית מצרית, פעילה למען חרות וזכויות הנשים, פורצת דרך במאבקה למעמד הנשים בארצות האיסלם, שפרסמה מעל ל – 40 ספרים. “תקווה היא כוח ונשים משחררות את עצמן דרך עבודה יצירתית ותקווה”, היא אמרה. עוד אמרה  “אישה היא זו שמשחררת את עצמה באמצעות מודעות מתמדת וארגון רציף.”

שיטת ריו אביירטו – נחל זורם, מניעה לתהליך אישי של גילוי הקול הפנימי של כל אחד ואחת, גברים ונשים כאחד. כמובן שישנו שוני בתהליך בין נשים לגברים. עבור נשים התהליך מניע לגילוי הקול הנשי האישי, והגשמתו.

האנרגיה  הנשית מביאה  הנהגה  דרך כוחות של  רוך, חום, אהבה ללא תנאי, תשומת לב, הכלה, שמחה וקלילות, הקשבה ללא שיפוט,  קבלה רחבה, אלטרואיזם ואחווה. הכל מתחיל ביני לעצמי. בהמשך בין אישה לאישה, כך מתפתח שיח עם מקומה של האישה בעולם.
ביטוי האישה שאני – היא עשייה מבורכת שמביאה לעולם תקווה חדשה ליותר הקשבה והפחתת אלימות. להנחלת תפיסות קבוצתיות חדשות ולהולדת עולם סובלני ומכיל וכך עובר הלאה. 

כאישה לאישה אני מאמינה שבכל אחת מאיתנו גלום פוטנציאל רב, ומהותי. המטרה שלנו היא  לממש  בהווה כמה שיותר ממנו, כל אחת בדרך שלה, וכמובן להעצים את עצמנו ואחת את השנייה.

לאתר הרשמי של יום האישה הבינלאומי  

 

Comments are closed.