העשרה לצוותים

Rio Abierto – נחל זורם, הינה שיטת טיפול פסיכו פיזית.

 השיטה מציעה  העשרת ארגז הכלים הטיפולי למטפלים מתחום הגוף והנפש.

השיטה נולדה בארגנטינה בשנת 1966 ע”י גב’ מריה אדלה, פסיכולוגית קלינית, אשר פיתחה במהלך עבודתה עם מטופליה טכניקה המשלבת יחד עם הטיפול הקוגניטיבי המסורתי, עבודה בתנועה, מוסיקה, קול, מגע, נשימות ודימיון מודרך.
בכך מצאה אדלה כלי שעשוי לקדם משמעותית את הטיפול הקליני תוך העמקת הריפוי בטכניקה לא מילולית.

השילוב של הכלים  היצירתיים יוצר חוויה טיפולית  עוצמתית, גם אם יחידני ו/או קבוצתי,  המפגש מאפשר למטופל להביא לידי ביטוי תכנים חבויים בתת מודע ועיבודם ברמה המודעת – פיזית, רגשית ומנטאלית.

העבודה מתבצעת בבגדים נוחים, כאשר המנחה מוביל את המטופל למקום “בטוח”, “עוקף מילים”, שם ניתן להפחית ממנגנוני ההגנה המנהלים את השיח הטיפולי הורבאלי, ודרך עבודת הגוף לשחרר את אותן התניות המוטבעות ומודחקות בגוף, ברמת השריר, התא, השלד והתיאום בין מערכות הגוף השונות.

אנו מתמקדים בעבודה משולבת, גוף ונפש, שלוקחת בחשבון את הזיכרון הרגשי המוטבע בגופנו אף ברמת התא, ואשר דרך הבעה בתנועה ניתן לשחררו ולקדם תהליכי ריפוי.

מרגע שהעלנו לרמת המודעות זיכרון רגשי מודחק, ניתן  לעזור בעיבוד בכלים שלנו וגם מילולי של התכנים תוך יצירת מערך מחודש בתפיסת “האני” בדרך של שינוי פרדיגמות ודפוסי חשיבה ישנים,שחרור בניית מערכות תמיכה חדשות, ותקשורת שמחדשת את החיבור העמוק לחיוניות ושמחת חיים.

אסתרז’ה גבירוביץ, תלמידתה של גב’ מריה אדלה, הקימה את הסניף הארצי של ריו אביירטו בשנת 1994.

למטפלים, הדרכה ממוקדת על פי דרישה

לצוותים שיעורים וסדנאות העשרה כתמיכה לקבוצות וצוותי עבודה מתחום הטיפול.

הלימודים מתקיימים במרכז האקדמי וינגייט.

לפרטים נוספים:

טל’: 052-3414653